Biznes | Medycyna, Zdrowie | Edukacja | Kultura, Rozrywka | Motoryzacja | Turystyka
Nazwa firmy
Towar/usługa
 

Hurt Detal  Produkcja Usługi  Naprawa
Wypożyczalnia Import      Export Instytucje


Twoja poczta

Dodaj do ulubionych

Startuj z nami

Dane firmy
"SALUS-DR KASPRZAK"
Poznań
ul. Swoboda 20
60-391 Poznań
os. Grunwald
woj. wielkopolskie
Tel. 618615561
Fax 618615561
www.drkasprzak.pl
Czynne:
Pon.11:00 - 20:00
Wt.11:00 - 20:00
Śr.11:00 - 20:00
Czw.11:00 - 20:00
Pt.11:00 - 20:00
Sob.nieczynne
Niedz.nieczynne
Opis działalności firmy
PORADY INTERNISTYCZNE
Dotyczą szerokiego zakresu chorób wewnętrznych , szczególnie gastroenterologii , kardiologii, pulmonologii i fizjoterapii.

DIAGNOSTYKA ENDOSKOPOWA
Istotą zabiegów endoskopowych jest oglądanie, czyli skopia, przy pomocy odpowiedniej aparatury (endoskopów) różnych części wnętrza ciała. Nazwa określonego zabiegu endoskopowego pochodzi od początku nazwy łacińskiej badanej części ciała, z dodatkiem końcówki "skopia". Tak więc oglądanie żołądka to gastroskopia, oskrzeli - bronchoskopia, krtani- laryngoskopia, a wnętrza stawu- artroskopia. Endoskopy mogą być sztywnymi metalowymi wziernikami (np. anoskop lub laryngoskop) lub wziernikami giętymi, w których obraz jest przekazywany przez wiązkę włókien szklanych (fiberoskopy).

W naszym gabinecie wykonujemy badania endoskopowe zarówno górnej, jak dolnej części przewodu pokarmowego, czyli gastroskopię, anoskopie, sigmoidoskopię i kolonoskopię W czasie anoskopii można wykonać zabiegi proktologiczne. W cenę wszystkich badań endoskopowych wliczona jest porada specjalistyczna, z zaleceniem leczenia. W naszym gabinecie korzystamy z aparatury firmy Storz (anoskopy i rektoskop) oraz firmy Olympus (gastroskopy, sigmoidoskop i kolonoskop). Stosujemy sprawdzone systemy sterylizacji i kontroli jałowości aparatury, przy pomocy m. in. własnego autoklawu

GASTROSKOPIA
Badanie dotyczy nie tylko żołądka, ale także przełyku i dwunastnicy (formalnie powinno nazywać się ezofago-gastro-duodenoskopia). Pacjent 7-8 godzin przed zabiegiem powinien być naczczo, picie wody jest dozwolone do godziny przed zabiegiem. Tuż przed zabiegiem znieczulamy gardło aerozolem lignokainy. W trakcie każdego badania wykonujemy test urazowy kolonizacji śluzówki żołądka bakteriami Helicobacter pylori, co jest wliczone w koszt badania. Po badaniu pacjent nie wymaga opieki i może prowadzić samochód.

ANOSKOPIA
Jest to endoskopia odbytu, przy pomocy anoskopu, czyli sztywnego, najczęściej metalowego wziernika długości ok. 10-15cm. Pozwala obejrzeć kanał odbytu, a szczególnie jego układ naczyniowy z hemoroidami. W trakcie anoskopii można wykonać niektóre zabiegi proktologiczne, dotyczące najczęściej hemoroidów.

ZABIEGI PROKTOLOGICZNE
Najczęściej dotyczą powiększonych i krwawiących guzków krwawniczych (hemoroidów). W naszym gabinecie stosuje się w wybranych przypadkach fotokoagulację hemoroidów promieniowaniem podczerwonym lub laserem.

REKTOSKOPIA
Zabieg pozwala na obejrzenie końcowych 20 - 25 cm okrężnicy, czyli kanału odbytu i bańki odbytnicy. Rektoskop jest sztywnym , metalowym wziernikiem. W trakcie zabiegu można wykonać określone zabiegi , m.in. usunąć polip lub pobrać wycinek do oceny histopatologicznej. W naszym gabinecie zabieg ten został w znacznym stopniu zastąpiony sigmoidoskopią.

SIGMOIDOSKOPIA
Wziernikowanie wykonuje się przy pomocy giętego wziernika, czyli fibroskopu, jednak krótszego niż kolonoskop. W czasie zabiegu można obejrzeć ok. 70-90 cm końcowych partii okrężnicy. Zabieg jest znacznie prostszy i mniej przykry niż kolonoskopia. W niektórych krajach, np. w USA lub Wielkiej Brytanii wykonuje się te zabiegi masowo, wychodząc z założenia że absolutna większość procesów patologicznych, w tym nowotworów, lokalizuje się w zakresie sigmoidoskopu. Powszechne wykonywanie tych zabiegów zwiększyły w istotnym stopniu wykrywanie wczesnych okresów nowotworów okrężnicy. W naszym gabinecie zabieg ten wykonuje się jedynie w celu weryfikacji zmian stwierdzanych wcześniej endoskopowo lub radiologicznie w ostatnich 70-90 cm okrężnicy.

KOLONOSKOPIA
Nazwa okrężnicy, która ma 120-150 cm, wynika z jej przebiegu. Okrąża bowiem brzuch, od prawego dołu biodrowego, przez zagięcie pod wątrobą, nadbrzusze- i lewą stroną schodzi w dół, kończąc się odbytnicą.
W czasie kolonoskopii lekarz musi obejrzeć całą okrężnicę, Aż do jej początku w prawym dole biodrowym (okolica zastawki krętniczo-kątniczej). Jest to jedno z najtrudniejszych badań endoskopowych , wymagających dużego doświadczenia lekarza. Zależą od tego m. in. dolegliwości pacjenta związane z badaniem. W trakcie kolonoskopii, poza oceną wzrokową okrężnicy, można pobrać wycinki do oceny histopatologicznej oraz usunąć ewentualne małe polipy. Większe polipy, ze względu na możliwość powikłań, powinno się usuwać w warunkach szpitalnych.
W niektórych ośrodkach wykonuje się kolonoskopię w narkozie. Wielu lekarzy uważa że brak reakcji pacjenta na ewentualny ból zwiększa możliwość powikłań. Badanie w narkozie jest ponadto znacznie droższe, z powodu m. in. koniecznej asysty anestezjologa. W naszym gabinecie podajemy przez badaniem domięśniowo silny narkotyczny lek przeciwbólowy i rozkurczony, co zwykle wystarcza by zabieg był dla pacjenta stosunkowo mało przykry.
Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania w czasie 24 godzin przed jego wykonaniem (można na ten temat uzyskać informację osobiście lub telefonicznie). Stosujemy w tym celu preparat Fleet Phospho Soda lub Fortrans.

DIAGNOSTYKA UKŁADU KRĄŻENIA
Układ krążenia obejmuje serce oraz naczynia tętnicze i żylne. W ramach oceny serca wykonujemy wszystkie procedury diagnostyczne stanowiące tzw złoty standard badań nieinwazyjnych, tj. EKG, test wysiłkowy EKG na bieżni ruchomej, 24 godzinne badanie czynności serca metoda Holtera, 24 godzinne badanie ciśnienia tętniczego metodą Holtera oraz echokardiografię.

W ramach oceny naczyń wykonujemy badanie USG dopplerowskie tętnic kończyn dolnych, USG dopplerowskie żył kończyn dolnych oraz USG dopplerowskie tętnic i żył szyi.

BADANIE EKG WRAZ Z OPISEM.
Test wysiłkowy na bieżni ruchomej.
Istotą badania jest ocena EKG serca w czasie określonego narastającego wysiłku fizycznego w trakcie jego trwania po jego zakończeniu. Pozwala to ocenić wydolność naczyń wieńcowych serca oraz zaburzenia funkcji serca po wysiłku (zaburzenia jego rytmu itp.).

24 GODZINNE BADANIA CZYNNOŚCI SERCA METODĄ HOLTERA
Istotą badania jest 24 godzinna analiza funkcji serca w czasie normalnych funkcji życiowych. Pracę serca analizuje specjalny mały, umieszczony na pasku rejestrator, połączony z przyklejonymi do skóry klatki piersiowej elektrodami. Pacjent przez 24 godziny opisuje w kwestionariuszu wszystkie swoje czynności, może też przy pomocy specjalnego guzika sygnalizować specyficzne odczucia czy dolegliwości. Po 24 godzinach oddaje aparaturę. Zapis jest analizowany przez lekarza przy pomocy specjalnego systemu komputerowego. Po 24-48 godzinach pacjent otrzymuje wynik w postaci odpowiedniego wydruku oraz opisu. Jeśli pacjent sobie tego życzy może uzyskać odbierając wynik poradę lekarską, która w tym przypadku jest bezpłatna.

24 GODZINNE BADANIE CIŚNIENIA TĘTNICZEGO - METODĄ HOLTERA
Przed badaniem ustala się w systemie sterowania komputerowego godziny oznaczeń cisnienia i tętna w czasie 24 godzinnej rejestracji. (30-40 oznaczeń) Na ramię pacjenta zakładamy mankiet połączony z kompresorem, wtłaczającym w mankiet powietrze w określonym czasie. Po 24 godzinach pacjent zgłasza się do gabinetu. Wynik oznaczeń, wraz z opisem , otrzymuje tego samego dnia.

ECHOKARDIOGRAFIA
Jest jedno z najważniejszych obecnie nieinwazyjnych badań serca. Pozwala ocenić szczegółowo wszystkie anatomiczne struktury serca oraz jego możliwości hemodynamiczne. Poza doświadczeniem osoby badającej , istotne są możliwości aparatury, czyli echokardiografu. Żeby spełniał wszystkie wymogi dajace możliwości oceny serca w systemie M-mode. 2D, Color Doppler i Power Doppler. Pacjent otrzymuje wynik w postaci szczegółowego opisu oraz zdjęć istotnych odchyleń od normy.

USG dopplerowskie tętnic kończyn dolnych
W trakcie badania ocenia się stan tętnic kończyn dolnych, w aspekcie zmian miażdżycowych, zwężeń i stopnia niedokrwienia tętniczego. Istotnym elementem badania jest określenia wskaźnika- stosunku ciśnienia w kończynach dolnych do ciśnienia w kończynach górnych.

USG dopplerowskie żył kończyn dolnych
(tzw. doppler żył)
Jest jedno z najczęściej obecnie wykonanych badań, szczególnie wobec problemów z żylakami kończyn dolnych oraz zakrzepicą żylną i jej konsekwencjami (między innymi zagrożeniem zatorowością płucną).

USG dopplerowskie tętnic i żył szyi
(tzw. doppler naczyń szyjnych)
Zmiany w naczyniach, szczególnie tętniczych szyi, są coraz częściej powodem licznych dolegliwości. Szczególnie zaburzeń ukrwienia mózgu i zawrotów naczyniopochodnych głowy.

ULTRASONOGRAFIA - USG
Obecnie diagnostykę USG wykorzystuje się do badań wielu narządów i układów. W naszym gabinecie , przy pomocy nowoczesnej aparatury firm General Electric (Logiq - 5) i Medison wykonujemy USG narządów jamy brzusznej, tarczycy, naczyń tętniczych i żylnych oraz echokardiografię (USG serca).

USG narządów jamy brzusznej
Badanie obejmuje ocenę wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego, naczyń oraz węzłów chłonnych.

USG tarczycy
W badaniu ocenia się wielkość, morfologię tarczycy oraz ewentualne zmiany w jej sąsiedztwie (węzły chłonne itp.).

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA ZNAMION
Każdy z nas ma na skórze dziesiątki, a niektórzy setki znamion. Czerwonych, brązowych, wypukłych, płaskich i innych. Każde z nich może się przerodzić w nowotwór. Najbardziej znanym i groźnym jest czerniak melanoma. Groźnym, bo szybko przenosi się na okoliczne węzły chłonne, a z nich atakuje niemal wszystkie narządy. Człowiek jest wówczas bez szans, chociaż i na tym polu jest poprawa. Jeszcze niedawno udawało się lekarzom uratować tylko 10% chorych na czerniaka, obecnie już 50%. Medycyna nie zna jeszcze przyczyn rakowacenia niepozornego znamienia. Czasami szuka się przyczyny w przewlekłym drażnieniu (kołnierzyk, naramka od stanika), czasami w zbyt intensywnym i częstym opalaniu. W wielu jednak przypadkach nie można się doszukać żadnych przyczyn.

Wiadomo jednak, że jest pewien czas, od kilku tygodni do kilku miesięcy, kiedy w znamieniu zachodzą słabo widoczne zmiany zwiastujące, jak wybuch wulkanu, ekspansję czerniaka. Szansa człowieka leży w tym, żeby te zmiany bardzo wcześnie wychwycić. Wśród różnych sposobów wczesnego wykrywania znamienia grożącego przemianą w groźnego raka za jeden z najskuteczniejszych uważa się diagnostykę komputerową.
Istota diagnostyki komputerowej znamion.
Znamię jest fotografowane specjalną kamerą w odpowiednim oświetleniu. Komputer powiększa znamię do olbrzymich rozmiarów, analizując też jego kontury, brzegi oraz tęczę kolorów. Twórcy unikalnego programu komputerowego posłużyli się w jego opracowywaniu dziesiątkami tysięcy analiz obrazów znamion, co dało w efekcie wysoką, ponad 90% wiarygodność diagnozy. Na tej zasadzie można analizować stan pojedynczego znamienia, a także dużych partii ciała.

Diagnostyka pojedynczego znamienia
System diagnozuje pojedyncze znamię, wskazane przez zaniepokojonego pacjenta.

Diagnostyka określonej okolicy lub całego ciała.
Kamera fotografuje określoną okolicę, np. plecy. Z setek znamion wybiera tylko te niepokojące i analizuje je indywidualnie, jak pojedyncze znamię.

Diagnostyka porównawcza pojedynczego znamienia lub okolicy ciała.
Komputer zapamiętuje mapę znamion określonej okolicy lub pojedynczego znamienia i po pewnym czasie, kilku lub kilkunastu miesiącach, informuje o zmianach. W "starych" znamionach alarmuje o wszelkich zmianach, a nowe zaznacza i analizuje jeśli są niepokojące.

Wynik badania. stanowi dokumentacja fotograficzna oraz ocena lekarska. Wszystkie wyniki przechowywane są w pamięci komputera - do przyszłej analizy porównawczej. Na życzeniepacjent może otrzymać dokumentację fotograficzną na płycie CD.

Postępowanie z znamionami niepokojącymi. Proponujemy usunięcie chirurgiczne znamienia oraz ocenę histopatologiczną usuniętego znamienia. Koszt badania histopatologicznego wliczony jest w koszt zabiegu.
Specjalizacja
KOSMETYKA, FRYZJERSTWO
Kosmetyka, stylizacja
HDUPIENW - Kosmetologia
HDUPIENW - Peeling
HDUPIENW - Usuwanie pękniętych naczynek
HDUPIENW - Usuwanie rozstępów
HDUPIENW - Usuwanie rozszerzonych naczynek
Kosmetyki, akcesoria
HDUPIENW - Depilacja laserowa
HDUPIENW - Fotoodmładzanie
MEDYCZNA
HDUPIENW - Kłykciny kończyste
HDUPIENW - Modzele
HDUPIENW - Ostuda
HDUPIENW - Pajączki
HDUPIENW - Pieprzyki
HDUPIENW - Przebarwienia
HDUPIENW - Rozstępy
HDUPIENW - Teleangiektazje
Chirurgia naczyniowa
HDUPIENW - Chirurgia naczyniowa
Chirurgia ogólna
HDUPIENW - Blizny - usuwanie
HDUPIENW - Mikrochirurgia
HDUPIENW - Tatuaże - usuwanie
HDUPIENW - Usuwanie przebarwień
HDUPIENW - Znamiona skórne - diagnostyka
HDUPIENW - Znamiona skórne - usuwanie
Chirurgia plastyczna
HDUPIENW - Blizny - korekcja
HDUPIENW - Botox-korekcja zmarszczek
HDUPIENW - Chirurgia estetyczna
HDUPIENW - Kosmetolog
HDUPIENW - Usuwanie blizn
HDUPIENW - Usuwanie zmarszczek
HDUPIENW - Zmarszczki - korekcja
Choroby płuc
HDUPIENW - Pulmonologia
HDUPIENW - Pulmonologia dorosłych
Dermatologia
HDUPIENW - Czerniak złośliwy
HDUPIENW - Fototerapia
Diagnostyka
HDUPIENW - Anoskopia
HDUPIENW - Badania histopatologiczne
HDUPIENW - Diagnostyka
HDUPIENW - Echokardiografia
Gastrologia
HDUPIENW - Dwunastnica - owrzodzenie
HDUPIENW - Gastroenterologia dorosłych
HDUPIENW - Gastroenterologia dziecięca
HDUPIENW - Gastrologia
HDUPIENW - Gastrologia dorosłych
HDUPIENW - Gastrologia dziecięca
HDUPIENW - Gastroskopia
HDUPIENW - Hemoroidy
HDUPIENW - Jelita-niedokrwienne schorzen.
HDUPIENW - Jelita-stan zapalny uchyłków
HDUPIENW - Jelito grube-wrzodz.zapalenie
HDUPIENW - Kolonoskopia
HDUPIENW - Proktolog
HDUPIENW - Rektoskop jednorazowy
HDUPIENW - Rektoskopia
HDUPIENW - Żołądek - owrzodzenie
HDUPIENW - Żołądek-przewl.zapal.błon.śluz
HDUPIENW - Żołądek-stan zapal.błony śluz.
Kardiologia
HDUPIENW - Echo serca
HDUPIENW - Ekg-próba wysiłkowa
HDUPIENW - Holter
HDUPIENW - Holter ekg
HDUPIENW - Kardiologia dorosłych
HDUPIENW - Układ krążenia-choroby
Medycyna niekonwencjonalna (akupunktura, masaż, bioener)
HDUPIENW - Leczenie otyłości i nadwagi
HDUPIENW - Magnetoterapia
HDUPIENW - Medycyna estetyczna
Ogólna
HDUPIENW - Choroby wewnętrzne
HDUPIENW - Endoskopia
HDUPIENW - Interna
HDUPIENW - Internista
HDUPIENW - Przychodnie
HDUPIENW - Usg
Radiologia
HDUPIENW - Ekg-spoczynkowe
HDUPIENW - Usg części miękkich
HDUPIENW - Usg dopplera kończ. d/tętnic g.
HDUPIENW - Usg dopplera kończ. d/żył g.
HDUPIENW - Usg dopplera tt szyjnych
HDUPIENW - Usg jamy brzusznej
HDUPIENW - Usg prostaty - przez powłoki
HDUPIENW - Usg serca
HDUPIENW - Usg tarczycy
HDUPIENW - Usg układu moczowego
HDUPIENW - Usg wątroby i dróg żółciowych
Rehabilitacja
HDUPIENW - Fizjoterapia
HDUPIENW - Fizykoterapia
Zabiegi lekarskie
HDUPIENW - Ekg
HDUPIENW - Holter rr ciśnienia tętniczego
HDUPIENW - Koagulacje kłykcin
HDUPIENW - Laser ablacyjny
HDUPIENW - Laser biostymulacyjny
HDUPIENW - Laser operacyjny co2
HDUPIENW - Laserochirurgia
HDUPIENW - Laseroterapia
HDUPIENW - Lasery terapeutyczne
HDUPIENW - Mikrodermabrazja
HDUPIENW - Rozjaśnienie przebarwień pigmentac.
HDUPIENW - Sigmoidoskopia
RÓŻNE
Różne
HDUPIENW - Lasery
Legenda:
Hurt, Detal, Usługi, Produkcja, Import, Eksport, Naprawa, Wypożyczanie.

Partnerskie biura informacji w Polsce

bigduo coit lublin rbit oig_jelenia_gora_73.gif (4232 Byte) renado.gif (5071 Byte)glob_leszno.jpg (4518 Byte)epodlasie.gif (2606 Byte)

2007 WIG wszelkie prawa zastrzeżone